Atsižvelgiant į temą, šiame straipsnyje nebus jokių šmaikščių ar šmaikščių frazių. Pranešimai iš Ukrainos ir Rusijos konflikto fronto linijų rodo, kad Ukrainos kovotojams pavyko panaudoti vandeniliu varomo automobilio „Toyota Mirai“ dalis ir detonacijas, kad pristatytų ir susprogdintų į priešą nukreiptą bombą.
Iš sudaužytos „Mirai“ degalų elementais varomos transporto priemonės buvo paimtos dalys, tarp kurių buvo ir visiškai pakrautas degalų elementas. Visas prietaisas, įskaitant pristatymo robotą, kuris, kaip teigiama, buvo naudojamas kaip autonominio valdymo priemonė, komponentus, iš viso galėjo sverti apie 200 kg. Pažymėsime, kad šiuolaikiniame „Mirai“ telpa maždaug penki kilogramai vandenilio.
Toliau pateiktame socialinės žiniasklaidos pranešime, susijusiame su grupe, pavadinta „Deep State UA“ (tai reiškia „Ukrainos pasipriešinimas“), kuriame, atrodo, kartu su kita informacija apie bombą pateikiamas etninis rusų įžeidimas, tariamai rodoma filmuota medžiaga, kurioje užfiksuota, kaip „Mirai“ dalys ir su jomis susijęs krovinys savarankiškai keliauja per apgadintą tiltą į paskirties vietą. Įrašo kulminacija – sprogimas ir sunaikinimas.
?Бійці РУБпАК "Khorne Group" 116 ОМБр поділилися з нами кадрами своєї роботи знищення кацапів на Вовчанському агрегатному заводі
— DeepState UA (@Deepstate_UA) July 28, 2024
?200 кілограм пластиду та водню – і рецепт запуску московитів в космос готовий!
? Тож насолоджуйтесь кадрами креативності та великого БУМу".
?… pic.twitter.com/9QjL3yPQR4
Rodoma, kaip po sprogimo iš įvykio vietos išsiveržia nepaprastas ugnies debesis, išbarstantis gabalėlius. Pranešama, kad sprogimo jėga prilygsta maždaug 400 tonų trotilo; palyginimui, 2015 m. Kinijos Tiandzino uoste įvykusio incidento metu žuvo beveik 200 žmonių. Arčiau namų, 400 tonų trotilo yra maždaug 15% Halifakso sprogimo, kuris 1917 m. sulygino su žeme dalį šio miesto, poveikio.
Nors šis sprogimas sukėlė ugnies debesį ir iš tiesų yra vandenilinė bomba griežtąja šio termino prasme, neatrodo, kad šiuo atveju buvo panaudota kokia nors branduolinė medžiaga; šnekamasis pavadinimas „vandenilinė bomba“ yra glaudžiai susijęs su termobranduoliniu karu. Taip pat niekas neturėtų manyti, kad kiekvienas „Mirai“ kelia grėsmę riedančiais šaudmenimis – „Toyota“ sukurtas kuro elementas yra beveik nepralaidus įprastam naudojimui.