Ar kada nors susimąstėte, kur gyvena turtingiausi pasaulio žmonės? Į šį klausimą atsako ataskaitos „Billionaire Census 2024“ autoriai, įrodę, kad milijardieriai visai nepasiskirstę po visą pasaulį, bet susitelkę keliuose didmiesčiuose, kurie jiems siūlo ne tik prabangą, bet ir unikalias investavimo bei socialines galimybes.
Niujorkas. Pasaulio milijardierių sostinė
Niujorke šiuo metu gyvena 144 milijardieriai, todėl šis miestas užima pirmąją vietą. Tai ne tik pasaulio finansų centras – tai vieta, kur socialinis ir kultūrinis gyvenimas puikiai dera su pajamų galimybėmis. Turtuolius pirmiausia traukia galingi Volstrito investiciniai fondai, nesuskaičiuojama daugybė technologijų pradedančiųjų įmonių ir brangiausias pasaulyje nekilnojamasis turtas.
Įdomu pastebėti, kad iš Centrinio parko pietinėje dalyje, vadinamoje milijardierių alėja, esančių rezidencijų atsiveria milijonų dolerių vertės vaizdai, ir tai tiesiogine to žodžio prasme. Vienas šiame rajone esantis butas buvo parduotas už daugiau nei 238 mln. dolerių ir sumušė visus rekordus.
Honkongas. Prabanga dviejų pasaulių pakraštyje
Nors milijardierių skaičius sumažėjo nuo 112 iki 107, Honkongas vis dar užima antrąją vietą sąraše. Šis miestas yra tiltas tarp Rytų ir Vakarų, todėl jame sudarytos patogios sąlygos tarptautiniam verslui. Papildomas privalumas – miesto pakraštyje esantis oro uostas, kuris laikomas vienu judriausių pasaulyje. Iš jo galima pasiekti praktiškai visus pasaulio kampelius.
Reitingo autoriai pažymėjo, kad dabartinė Kinijos politinė įtampa ir ekonominiai iššūkiai netrukus gali neigiamai paveikti miesto, kaip milijardinio centro, ateitį.
San Franciskas. Milijonai Silicio slėnio šešėlyje
Silicio slėnio širdyje įsikūręs San Franciskas, kuriame gyvena 87 milijardieriai, yra dar vienas miestas, kuris dominuoja milijardierių surašymo 2024 m. ataskaitoje. Čia kuriamos pasaulį keičiančios inovacijos – nuo tokių technologijų milžinių kaip „Google“, „Apple“ ir „Meta“ iki pradedančiųjų įmonių, darančių perversmą įvairiose pramonės šakose.
Verta žinoti, kad Silicio slėnis taip pat yra ta vieta, kur turtas susilieja su ekologija. Daugelio milijardierių dvarai maitinami saulės energija. Juose taip pat dažnai įrengtos modernios vandens taupymo technologijos.
Londonas ir Maskva. Europos gerovės centrai
Europa taip pat turi savo perlų, kai kalbama apie turtuolių koncentraciją. Londone, kuriame gyvena 78 milijardieriai, galima mėgautis geriausia prabanga – nuo Mayfair ir Knightsbridge iki išskirtinių klubų Sičio rajone. Tai taip pat vieta, kur kultūra ir tradicijos dera su šiuolaikiškumu tiek verslo, tiek pramogų srityje.
Kita vertus, Maskva traukia žmones, kurių turtas susijęs su išteklių pramone. Šiuo metu čia gyvena 77 milijardieriai, o miestas užima penktą vietą reitinge. Nors jau daugelį metų kalbama apie geopolitinius sunkumus, Rusija ir toliau augina naują turtingų investuotojų kartą – visa tai dėl dujų ir naftos eksporto.
Mumbajus. Indijos puolimas
Pastaraisiais metais Mumbajus tapo turtingiausių pasaulio žmonių sostine Indijoje, todėl milijardierių surašymo 2024 m. reitinge atidaro antrąjį penketuką. Jame jau gyvena 40 milijardierių – tai rodo augančią Indijos ekonominę galią. Pats miestas tapo dinamiško augimo simboliu. Jame įsikūrę ne tik prabangūs gyvenamieji namai, bet ir didžiųjų pramonės konglomeratų būstinės.
Kas lemia milijardierių pasirinkimą?
2024 m. milijardierių surašymo ataskaitoje nurodoma, kad 30 proc. visų pasaulio milijardierių gyvena vos 15 miestų, tarp kurių, be minėtųjų, yra Šenženas, Pekinas ir Šanchajus.
Kodėl šie miestai tokie populiarūs tarp turtingiausiųjų? Jie siūlo viską, ko reikia norint gyventi aukščiausiame lygyje, – prestižą, galimybę ramiai gyventi ir, svarbiausia, prieigą prie geriausių investicijų.
Tačiau verta pažymėti, kad artimiausiais metais šis reitingas gali pasikeisti. Ataskaitos autoriai atkreipia dėmesį, kad jau kurį laiką populiarėja tokie didmiesčiai kaip Singapūras, Sidnėjus ar Dubajus, todėl ateityje jie gali atsidurti šiame sąraše.