Ar kada nors svajojote nemokamai gauti naują blizgantį „Škoda“ automobilį? Laikykitės automobilio raktelių, nes ši svajonė gali virsti košmaru. Neseniai „Facebook“ tinkle buvo paskelbta kampanija, žadanti nemokamai gauti naują „Škoda“ automobilį. Įspėjimas: tai sukčiai ir niekas neišvažiuos su nemokamu automobiliu.
Kaip veikia sukčiai?
Viskas prasideda nuo nekaltai atrodančios žinutės „Facebook“. „Konkurse“ naudotojų prašoma:
- Komentuoti savo gimimo mėnesį.
- Paspaustipatinka ant įrašo.
- Pasidalyti juo su draugais.
Lengva, tiesa? Deja, tai iš tikrųjų padidina tik posto pasiekiamumą, bet ne jūsų galimybes laimėti automobilį.
Kai komentuojate, sukčiai į jūsų „Messenger“ pašto dėžutę siunčia draugišką žinutę. Jie paprašys nurodyti jūsų buvimo vietą ir nukreips jus į vadinamąjį „konkurso puslapį“. Pasak kibernetinės pagalbos ekspertų, šiame puslapyje prasideda bėdos. Jie nori jūsų asmeninės informacijos – jūsų telefono numerio ir net autorizacijos kodo.
Nemokamas automobilis? Net ne sąvartyne!
Jei perduodate savo duomenis, jūsų laukia nelengva kelionė. Vietoj automobilio gausite paslėptų mokesčių prenumeratą. Sukčiai nustato pasikartojančius mokėjimus, kurie kas kelias dienas ištuština jūsų sąskaitą.
Kas dar blogiau? Prenumeratos nutraukimas gali tapti košmaru. Be tinkamos mobiliojo ryšio operatoriaus ar banko pagalbos, išsivaduoti iš šios painiavos gali būti panašu į judėjimą spūstyje piko metu.
Raudonų vėliavų pastebėjimas
Kibernetinio saugumo ekspertė Karolina Kmak įspėja: „Jei pasiūlymas atrodo pernelyg geras, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Teisėti konkursai rengiami patikrintose prekių ženklų svetainėse arba oficialiuose socialinės žiniasklaidos profiliuose.“
Štai į ką atkreipti dėmesį:
- Įtartinos nuorodos: Sukčiai dažnai naudoja domenus su rašybos klaidomis arba keistais plėtiniais.
- Prašymai pateikti konfidencialią informaciją: Legalios dovanų akcijos nereikalauja jūsų telefono numerio ar autorizacijos kodų.
- Nepatikrinti profiliai: Patikrinkite, ar konkursą organizuojantis puslapis yra oficialus.
Kaip išvengti spąstų
Norėdami išvengti tokių sukčių:
- Nespauskite atsitiktinių nuorodų. Jei nepasitikite siuntėju, nepasitikėkite ir nuoroda.
- Dukart patikrinkite svetainės adresą. Ieškokite klastotės požymių, pavyzdžiui, rašybos klaidų ar nestandartinių domenų.
- Praneškite apie įtartinas žinutes ir jas blokuokite. Padėkite kitiems išvengti tų pačių spąstų pažymėdami turinį „Facebook“ moderatoriams.
Atminkite, kad šiuose netikruose konkursuose galite laimėti tik galvos skausmą. Kaip sakoma, „nemokamų pietų nebūna – arba nemokamų „Škoda“.“ Taigi, kai kitą kartą pamatysite pasiūlymą, kuris pernelyg geras, kad būtų tiesa, spauskite stabdžius ir gerai pagalvokite.