Kai kurie žmonės vis dar prisimena mažas degalų kainas. Dabar benzinas ar dyzelinas, kainuojantis mažiau nei 1 eurą, tebėra svajonė. Todėl taupyti degalus daugeliui tapo labai svarbu. Štai kaip pasiekti apčiuopiamos naudos.
Ar norėtumėte, kad jūsų automobilis sunaudotų iki 30 proc. mažiau degalų? Tai gali atrodyti nerealu, tačiau nedideli įpročių pokyčiai gali padėti sutaupyti daug lėšų. Nors vieno iš toliau pateiktų patarimų įgyvendinimas gali neturėti didelio poveikio, kelių iš jų derinimas gali duoti netikėtų rezultatų.
Paruoškite automobilį
Ekonomiškas vairavimas prasideda nuo automobilio priežiūros. Pirmasis žingsnis – užtikrinti tinkamą slėgį padangose. Per mažas slėgis didina pasipriešinimą riedėjimui, o tai didina degalų sąnaudas. Esant 0,5 baro mažesniam slėgiui, degalų sąnaudos padidėja maždaug 5 proc.
Toliau reikėtų atkreipti dėmesį į transporto priemonės techninę būklę. Benzininiuose automobiliuose ypač svarbu pasirūpinti uždegimo sistema. Nešvarus oro filtras ir senos uždegimo žvakės gali padidinti degalų sąnaudas iki 10 proc. Taip pat verta iš automobilio išimti nereikalingą bagažą, ypač nenaudojamas stogo bagažines.
Nebijokite aukštų pavarų ir laisvo važiavimo
Šiuolaikiniuose automobiliuose dažnai yra pavarų perjungimo asistentas, kuris nurodo, kada perjungti aukštesnę pavarą. To reikia paisyti, nes šiuolaikiniai varikliai sukurti taip, kad veiktų mažomis apsukomis.
Perjungus aukštesnę pavarą, kai sūkių dažnis yra 2 000 aps./min. arba šiek tiek didesnis, galima sumažinti degalų sąnaudas. Pavyzdžiui, važiuojant 50 km/val. greičiu, skirtumas tarp važiavimo trečia ir penkta pavara yra apie 30 proc. Žinoma, aukštesnė pavara naudojama tik greičiui palaikyti, o greitėjant tenka sumažinti pavarą.
Kitas svarbus įprotis – stabdyti varikliu ir naudoti tuščiąją eigą. Artėjant prie raudono šviesoforo signalo arba važiuojant nuo kalno, pravartu stabdyti varikliu. Tokiu atveju į variklį netiekiami degalai, todėl taupomos lėšos ir mažiau dėvisi stabdžių diskai bei trinkelės.
Taip pat nebijokite naudoti laisvos pavaros. Daugelyje automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis yra „plaukimo“ režimas, kuris prilygsta laisvajai eigai. Laisvoji eiga naudinga važiuojant nedidelį atstumą nedideliu greičiu, pavyzdžiui, gyvenamosiose zonose, arba lėtai stabdant prieš išvažiuojant iš greitkelio. Tačiau įsitikinkite, kad netrukdote eismui.
Žiūrėkite į priekį
Be techninių klausimų, svarbu atsižvelgti ir į tai, kas dedasi už vairo. Žiūrėkite į kelią, o ne tik į priešais važiuojantį automobilį. Jei iš tolo matote raudoną šviesoforo signalą, neviršykite greičio. Kartais verta atkreipti dėmesį į pėsčiųjų signalus. Pradėjus mirksėti žaliai šviesai, po akimirkos pasikeis ir automobiliams skirtas šviesoforo signalas.
Važiuodami užmiesčio keliais laikykitės pakankamo atstumo iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Taip galėsite efektyviai reaguoti į kitų vairuotojų manevrus ir taupyti degalus. Be to, tai padidina saugumą.
Protingas oro kondicionieriaus naudojimas
Vasarą vairuotojai dažnai svarsto, ar geriau įjungti oro kondicionierių, ar atidaryti langus. GM įrodė, kad važiuojant mažesniu greičiu atidaryti langus yra ekonomiškiau. Tačiau greitkelyje dėl pablogėjusios aerodinamikos geresnis variantas yra oro kondicionierius, kurį taip pat reikia naudoti protingai.
Taip pat skaitykite: „Nustatykite jį taip ir daugiau niekada neperšalsite nuo oro kondicionieriaus“.
Karštomis dienomis patartina pirmiausia atidaryti langus ir tik nuvažiavus kelis šimtus metrų juos uždaryti ir įjungti oro kondicionierių. Tai padės greičiau atvėsinti automobilio saloną.
Tačiau paprasčiausias patarimas – kiekvieną kartą pagalvoti, ar jums tikrai reikia automobilio. Kodėl neapsipirkti pėsčiomis arba į darbą nevažiuoti dviračiu? Tai tikrai pigiau ir sveikiau.