Kartais neįmanoma išvengti automobilio statymo šalia medžių ir krūmų, tačiau dažnai kyla pavojus, kad automobilis bus apipiltas medžių sultimis, kurios yra nešvarios ir gali pažeisti automobilio dažus. Laimei, medžių sulos pašalinimas nuo automobilio turėtų būti gana paprastas, naudojant tinkamas automobilio valymo priemones, ir kartu apsaugoti automobilio dažus ateityje. Taigi, apžvelkime geriausius būdus, kaip pašalinti medžių sulą nuo automobilio.
Prieš pradedant, svarbu prisiminti, kad kuo ilgiau paliekate medžių sulą ant automobilio dažų, tuo sunkiau jas pašalinti ir tuo didesnė tikimybė, kad jos padarys ilgalaikę žalą dažų paviršiui. Užkietėjusias medžių sultis ar dervas visada reikia pašalinti kuo greičiau. Laimei, yra daugybė automobilių šampūnų ir purškiamų valiklių, kurie gali padėti atpalaiduoti šiuos teršalus prieš valant automobilį. Prieš išbandant šiuos metodus, būtina suprasti, kaip atrodo medžių sultys, kaip jas saugiai pašalinti ir kaip apsaugoti bei apsaugoti, kad jos nepažeistų jūsų dažų dangos.
Kaip atrodo medžių sula ant automobilio?
Ant automobilio patekusios medžių sultys dažnai būna skaidrios, permatomos arba gintarinės spalvos ir liečiant būna lipnios. Iš tolo galite to nepastebėti, bet priėję iš arčiau pastebėsite, kad dėl sulos automobilio dažai ir stiklo paviršiai gali atrodyti ne lygūs ir blizgantys, o matiniai ir tekstūruoti.
Kaip pašalinti medžių sulą nuo automobilio nepažeidžiant dažų?
Pašalinti medžių sultis nuo automobilio nepažeidžiant dažų turėtų būti gana paprasta ir tai galima padaryti naudojant įprastas automobilio valymo priemones – tam reikia tik šiek tiek laiko ir šiek tiek rankų miklumo.
- Plaukite automobilį automobilių šampūnu. Jei medžių sultys vis dar drėgnos arba liečiant lieka lipnios, jas pašalinkite plaudami automobilį su stipriai putojančiu automobilių šampūnu ir plovimo pirštine arba mikropluošto šluoste. Gali tekti padidinti šampūno koncentraciją ten, kur yra susikaupusių sakų, o norint pašalinti labiau įsisenėjusias sakų vietas, gali prireikti plauti antrą kartą.
- Naudokite šiltą vandenį. Šiltas vanduo gali padėti suminkštinti medžių sultis ir jį reikia mažiau trinti šluoste.
- Automobilio plovimo pirštine arba šluoste plaukite švelniai. Per stipriai trindami galite subraižyti dažų paviršių, ypač jei tarp šluostės pluoštų pateks smėlio ar dulkių. Reguliariai skalaukite ir apverskite šluostę, kad ant jos nesikauptų smėlis.
- Naudokite medžių sulčių šalinimo purškalus arba servetėles. Tarp plovimų naudodami medžių sakų šalinimo purškalą arba servetėles galite pašalinti didžiąją dalį sakų, be to, jie skirti nepažeisti dažų. Naudojant vabzdžių ir dervų šalinimo purškalą taip pat galima išnaikinti sakus.
- Naudokite molį. Sukietėjusių ar įsisenėjusių medžių sulčių vietas saugiai pašalinkite molio baru, palikdami lygią dangą. Tiesiog atplėškite šiek tiek molio ir išvoliokite jį rankose, kol jis taps minkštas, užterštą vietą apipurkškite automobilių šampūno ir vandens mišiniu ir, lengvai spausdami, perbraukite moliu per tą vietą. Reguliariai tepkite daugiau vandens ir šampūno, o po to nepamirškite iš naujo užklijuoti arba vašku padengti dažų dangos.
Išvalius automobilį ir pašalinus medžių sultis, naudodami automobilio vašką ir hermetiką arba keraminę dangą, sukursite barjerą tarp automobilio dažų ir oro sąlygų. Taip automobilis ne tik gražiai atrodys ir blizgės, bet ir ateityje bus lengviau pašalinti medžių sakus.
Kaip išvengti medžių sulos ant automobilio kėbulo?
Nors visiškai išvengti, kad jūsų automobilis neapsipiltų medžių sultimis, neįmanoma, yra būdų, kaip apsaugoti automobilio dažus ir paviršius nuo galimos žalos.
Reguliariai plaudami automobilį išvengsite, kad laikui bėgant susikauptų sulčių, todėl jas bus lengviau pašalinti. Kai medžių sula sukietėja ir prikepa prie dažų paviršiaus, ją sunkiau pašalinti. Sukietėjusios medžių sultys taip pat gali pažeisti dažų apdailą ir bespalvę dangą, dėl to gali atsirasti dėmių.
Šalia reguliaraus plovimo galite dar labiau apsaugoti savo automobilį naudodami keraminę glazūrą, dažų hermetiką arba automobilių vašką, kai automobilis buvo nuvalytas. Tai padės suformuoti apsauginį sluoksnį tarp automobilio paviršiaus ir sulčių, be to, jį bus lengviau pašalinti kitą kartą plaunant automobilį.
Automobilio stiklų valikliais taip pat veiksmingai pašalinamos sultys nuo priekinių stiklų, langų ir plastikų tarp plovimų.