Žiema – sudėtingas metas ne tik vairuotojams, bet ir automobiliams. Nukritus temperatūrai, lengviau atsiranda gedimų, tačiau kai kurie iš jų atsiranda dėl transporto priemonės naudojimo būdo. Kaip užvesti automobilį, kai šalta?
Važiavimas su šaltu varikliu gali būti pavojingas. Optimaliai variklis veikia, kai jo temperatūra pasiekia 95 laipsnius Celsijaus. Žiemą, deja, sunkiau greitai įšilti, todėl gali atsirasti gedimų ir problemų. Teoriškai variklis turėtų įsijungti bet kokiomis sąlygomis, tačiau praktikoje tai ne visai tiesa, ir daugelis vairuotojų klysta užvesdami automobilį. Kaip teisingai užvesti automobilį žiemą? Paaiškiname.
Ar galite važiuoti su šaltu varikliu? Prisiminkite sūkių dažnį. Priešingu atveju galite užsitraukti nemalonę
Kaip išvengti problemų? Nepamirškite, kad šildant variklį reikia išlaikyti tinkamą sūkių dažnį – dyzelinio variklio sūkių dažnis neturėtų viršyti 2 000, o benzininio – 2 500 sūkių per minutę. Pernelyg didelės apsukos arba greitas važiavimas skatina variklio perkaitimą ir gedimą.
Variklio alyva taip pat atlieka svarbų vaidmenį, nes ji apsaugo variklį tinkamu tankiu. Naujos kartos alyvoms žiemą neturėtų kilti problemų dėl tinkamos konsistencijos, tačiau jai pasiekti taip pat reikia šiek tiek laiko.
Kaip užvesti automobilį žiemą? Laikykitės šių taisyklių ir išvengsite brangiai kainuojančių gedimų
Įsėdę į automobilį išjunkite visus elektroninius prietaisus ir oro pūtimą per ventiliacijos angas. Pasukite raktelį taip, kad užsidegtų kontrolinės lemputės, ir palaukite, kol jos užges. Atkreipkite dėmesį į šildytuvo kontūro lemputę ir užveskite variklį tik tada, kai ji užges. Važiuokite lėtai ir dažniau nei įprastai keiskite pavaras, kad variklis neįsijungtų į aukštą pavarą ir spėtų tinkamai įšilti.