Viena „Facebook“ vartotoja neseniai pasidalijo nerimą keliančiu įvykiu, susijusiu su stovinčiu automobiliu, jaunu vairuotoju ir įtartinai artimu manevru, kuris galėjo baigtis apgaulingu eismo įvykiu ir išmokos iš draudimo reikalavimų. Istorija nutiko netoli vaikų darželio, kur autorė trumpam buvo palikusi stovėti savo automobilį, kad pasiimtų vaiką.
Įvykis: Per arti, kad būtų patogu
Kai moteris su vaiku grįžo į automobilį, jie pastebėjo tamsios spalvos hečbeką, lėtai važiuojantį atbuline eiga link jų automobilio. Nepaisant to, kad turėjo daug vietos tinkamai pastatyti automobilį, jaunas vairuotojas vyras, kurio amžius, kaip manoma, buvo iki 25 metų, tyčia pasuko automobilį atgal ir vos nesusidūrė. Dar blogiau, tada jis išlipo iš automobilio ir, naudodamasis savo kūno svoriu, tarsi bandydamas imituoti kontaktą tarp bamperių, stūmė savo automobilį į jos automobilį.
Pastebėjęs artėjančią moterį, jis greitai grįžo į savo automobilį ir nuvažiavo. Neturėdama po ranka telefono, ji negalėjo užfiksuoti įvykio.
Bendruomenės reakcijos:
Sukčiai ar šoumenai?
- Evelina D.:„Galbūt jis norėjo suvaidinti, kad į jį stovintį atsitrenkė ir reikalauti žalos atlyginimo iš draudimo.“
- Rūta G.: „O gal jis norėjo pasipuikuoti, kaip arti moka parkuotis.“
- Milda M.: „Gali būti sukčius. Bet jei jis neturėtų tvirtų įrodymų, draudimo tyrėjai greičiausiai užkluptų.“
- Laura U.: „Istorijos moralas: kai esi kvailas, mėnulio fazės neturi reikšmės.“
Ar tai gali būti sukčiavimas?
Toks elgesys gali būti susijęs su vadinamuoju „sukčiavimu automobilių stovėjimo aikštelėje“, kai kas nors bando inscenizuoti eismo įvykį ir vėliau dėl žalos kaltina nieko neįtariantį vairuotoją. Nors tokia taktika pasitaiko retai, ji remiasi tuo, kad auka neturi įrodymų, pavyzdžiui, vaizdo įrašų, kurie paneigtų pretenziją.
Kas būtų, jei jis padarytų nuotrauką?
Jei jaunuoliui būtų pavykę nufotografuoti automobilius, atrodančius kaip kontaktas, jis būtų galėjęs bandyti teigti, kad moteris į jį atsitrenkė stovėdama. Neturint liudininkų ar filmuotos medžiagos, paneigti šį teiginį gali būti sunku, ypač jei nebuvo padaryta jokios matomos žalos. Taip pat skaitykite: „Kodėl turėtumėte vairuoti automobilį su vaizdo registratoriumi?“
Vaizdo registratoriaus svarba
Daug naudotojų komentaruose pabrėžė, kad reikia vaizdo registratoriaus – ypač dvigubų kamerų sistemų, kurios stebi ir priekį, ir galą. Kaip minėjo vienas naudotojas, 17 eurų kainuojanti galinė kamera gali būti nedidelė investicija, kuri padeda išvengti didelio galvos skausmo.
Nepriklausomai nuo to, ar tai buvo pokštas, bandymas pasipuikuoti, ar kažkas grėsmingesnio, šis įvykis primena: niekada nereikėtų ignoruoti įtartino elgesio aplink jūsų transporto priemonę. Visada būkite budrūs ir, jei įmanoma, įsidiekite prietaisų kameras, kad apsisaugotumėte nuo galimų sukčių ar nesusipratimų.
Ar esate susidūrę su panašiu sukčiavimu automobilių stovėjimo aikštelėje arba keistu elgesiu prie savo automobilio? Pasidalykite savo istorija komentaruose.