Tobula automobilio išvaizda labai svarbi kiekvienam save ir savo automobilį gerbiančiam savininkui. Klausimas, kaip išsaugoti automobilio dažus, yra labai svarbus. Atsakymas į jį turi daugybę niuansų, kuriais nusprendėme su jumis pasidalyti.
Pirmiausia reikia suprasti, kad plienas koroduoja dėl išorinės aplinkos poveikio. Mašinos dažai tiesiog sulėtina šį procesą ir atideda jį vėlesniam laikui. Antras dalykas – dažai nėra šimtaprocentinė apsauga, nes kasdien juos veikia daugybė mechaninių ir kitų veiksnių.
Patariame laikytis kelių rekomendacijų, kad dažai patikimai apsaugotų paviršių ir ilgiau išlaikytų savo savybes.
Susipažinkite su naudojimo instrukcijomis
Žinoma, visų pirma būtinai perskaitykite paties automobilio savininko vadovą. Čia rasite daug naudingos ir, svarbiausia, veiksmingos informacijos šia tema. Reikėtų pažymėti, kad dažų dangos priežiūra apima plovimą, poliravimą ir kėbulo konservavimą. Be to, susipažinsite su patarimais, susijusiais su salono valymu. Taip pat skaitykite: „Kaip veiksmingai kovoti su korozija. Ar žinote, ką galima naudoti?“
Reguliarus plovimas
Automobilį reikia plauti visu ciklu, įskaitant vaškavimą. Yra keletas svarbių niuansų, į kuriuos būtina atsižvelgti. Toliau juos aptarsime šiek tiek išsamiau.
Plaunant geriau naudoti bekontaktį metodą arba pirmenybę teikti plovimui rankomis. Pastarasis leidžia pasiekti sunkiausiai pasiekiamas vietas ir net ten pašalinti nešvarumus. Plaunant rankomis reikia iš anksto sudrėkinti nešvarumus vandeniu ir nuplauti kėbulą. Prausimuisi geriau naudoti specialias pirštines arba minkštas kempinėles. Nuo ko pradėti? Procesą geriau pradėti nuo stogo, nes jis paprastai būna mažiau užterštas druskomis ar nešvarumais. Ratai ir slenksčiai plaunami paskutiniai. Taip pat skaitykite: „Automobilių plovykla (rankinė, tunelinė, savitarnos). Kurią pasirinkti? Privalumai ir trūkumai“.
Po plovimo trinkelių ir stabdžių būgno paviršiai lieka šlapi, todėl ilgėja stabdymo kelias. Geriau papildomai išdžiovinti stabdžių diskus kartu su trinkelėmis.
Automobilio nerekomenduojama plauti ryškioje saulės šviesoje, nes tokiu atveju ji virsta padidinamuoju stiklu ir gali neigiamai paveikti automobilio dažus. Taip pat geriau automobilio nepoliruoti toje pačioje aplinkoje, nes trinant automobilio kosmetika gali labai įkaisti ir pasiskirstyti ne taip tolygiai.
Plauti naudokite specialų automobilių šampūną.
Atskirai plaunant rankas atkreipkime dėmesį į vandens temperatūrą – ji turi būti ne aukštesnė kaip 60 laipsnių Celsijaus.
Automobilio dažai – kietasis vaškas
Šis procesas turėtų vykti bent du kartus per metus. Jei matote, kad vanduo lašeliais nenusileidžia nuo dažų dangos, tai ženklas, kad jau turėtumėte atlikti šią procedūrą. Geriau du kartus per mėnesį plauti diskus nuo druskos ir dėvėtų priemonių. Lydinio diskai turėtų būti vaškuojami kartą per sezoną.
Dažnas vizualinis tikrinimas
Atlikę vizualinę apžiūrą galėsite įvertinti, ar yra pažeidimų, ir laiku juos pašalinti, kol dar nekilo rimtų pasekmių.
Ar radote problemą? Geriau ją sutvarkyti iš karto, nes delsiant gali tekti atlikti visą rūdžių apdorojimo procedūrą. Bet kokį įbrėžimą ar įskilimą pirmiausia reikėtų sutvarkyti. Šią problemą gali išspręsti dažymas.
Pirmąją pagalbą galite atlikti patys, naudodami specialų tinkamos spalvos dažymo pieštuką. Jei pažeidimas rimtesnis, galite kreiptis į kėbulų remonto dirbtuves, kur specialistai galės išspręsti šią problemą naudodami kokybiškas priemones.
Nedelsiant pašalinkite organinius teršalus
Šio tipo nešvarumai agresyviai veikia dangą. Nenaudokite stiklo pluošto kempinės. Be to, nekrapštykite užteršimo, nes tai gali pažeisti dažus. Jei atvejis labai rimtas, iš anksto sudrėkinkite vietą įprastu vandeniu.
Automobilių stovėjimo aikštelė vasarą
Vasarą negalima statyti automobilių po tuopomis, liepomis, beržais ir klevais, nes šie medžiai turi lipnių dervų. Jei jos pateko ant automobilio paviršiaus, reikia nedelsiant naudoti specialų ploviklį. Priešingu atveju gali atsirasti dažų įtrūkimas. Be to, derva gali sugadinti dažų blizgesį.
Šviežias asfaltas
Ar teko važiuoti šviežiu asfaltu? Būtinai apžiūrėkite kėbulo apačią, nes ten gali atsirasti bitumo dėmių. Jas taip pat geriausia nedelsiant pašalinti neagresyviu nuriebalinimo skysčiu, kad ant dažų neliktų tepalo dėmių.