Artėjant žiemos sezonui labai svarbu paruošti automobilį šalto oro iššūkiams. Šiame straipsnyje aprašomi veiksmai, kuriais vadovaudamiesi galėsite užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų paruoštas žiemai ir galėtumėte saugiai važiuoti nepalankiomis sąlygomis.
Kodėl svarbu paruošti automobilį žiemai?
Prieš pradėdami gilintis į konkrečius dalykus, supraskime, kodėl būtina paruošti automobilį žiemai. Šaltas oras gali turėti didelę įtaką jūsų automobiliui – nuo akumuliatoriaus iki padangų. Užtikrindami, kad jūsų automobilis būtų paruoštas žiemai, galite išvengti gedimų ir avarijų.
Padangų ir ratų tikrinimas
Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos turėtumėte patikrinti, yra padangos. Labai rekomenduojama naudoti žiemines padangas, nes jos užtikrina geresnį sukibimą su sniegu ir ledu. Žieminių padangų sezonas prasideda nuo lapkričio 10 d. ir tęsiasi iki kovo 31 d. Be to, reguliariai tikrinkite padangų slėgį ir protektoriaus gylį, kad užtikrintumėte optimalų veikimą. Minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis lengviesiems automobiliams (B kategorija) yra 3,0 mm.
Akumuliatoriaus tikrinimas
Šaltas oras gali būti nepalankus automobilio akumuliatoriui. Įsitikinkite, kad jis yra geros būklės ir tinkamai įkrautas. Apsvarstykite galimybę jį pakeisti, jei jis yra senesnis arba turi silpnumo požymių.
Kaip patikrinti automobilio akumuliatorių?
Norėdami patikrinti automobilio akumuliatorių, galite atlikti šiuos veiksmus:
- Pirmiausia saugumas: Įsitikinkite, kad automobilis yra išjungtas, o jūs esate gerai vėdinamoje vietoje.
- Vizuali apžiūra: Apžiūrėkite akumuliatorių, ar nėra fizinių pažeidimų, korozijos ant gnybtų arba nuotėkio požymių.
- Išvalykite gnybtus: Jei ant akumuliatoriaus gnybtų pastebėjote koroziją, galite juos išvalyti sodos ir vandens mišiniu. Pirmiausia atjunkite neigiamą (juodą) gnybtą, tada teigiamą (raudoną) ir nušveiskite gnybtus vieliniu šepečiu.
- Įtampą patikrinkite multimetru:
a. Nustatykite multimetrą nuolatinei įtampai ir atitinkamam diapazonui (paprastai 12 V arba 20 V).
b. Prijunkite raudonąjį multimetro laidą prie teigiamo akumuliatoriaus gnybto, o juodąjį – prie neigiamo gnybto.
c. Nuskaitykite įtampą. Visiškai įkrauto akumuliatoriaus rodmenys paprastai būna apie 12,6 V. Jei ji mažesnė nei 12,4 V, gali reikėti jį įkrauti arba pakeisti. - Apkrovos bandymas (neprivalomas): Jei įtampa kelia abejonių, galite atlikti apkrovos bandymą. Tam reikia apkrovos testerio, juo imituojama starterio apkrova. Jei esant apkrovai įtampa labai sumažėja, akumuliatorių gali tekti pakeisti.
- Pasikonsultuokite su specialistu: Jei abejojate dėl akumuliatoriaus būklės arba jei jis neišlaiko įkrovos, geriausia pasikonsultuoti su profesionalu arba mechaniku, kad būtų atliktas išsamesnis akumuliatoriaus testas.
Nepamirškite atsargiai elgtis su automobilių akumuliatoriais ir tinkamai išmesti senus. Be to, įsitikinkite, kad laikotės visų saugos nurodymų, kuriuos pateikia jūsų transporto priemonės gamintojas arba vietiniai teisės aktai.
Aušinimo skysčio lygis
Kad variklis neužšaltų, būtina užtikrinti tinkamą aušinimo skysčio lygį. Įsitikinkite, kad aušinimo skysčio mišinys atitinka esančią žiemos temperatūrą. Jeigu tarp prietaiso skydelio lempučių užsidega aušinimo skysčio lemputė, tai skubiai sustokite, užgesinkite transporto priemonę ir patikrinkite aušinimo skysčio lygį.
Langų valytuvai ir skystis
Žiemos sąlygomis matomumas yra labai svarbus. Įsitikinkite, kad langų valytuvai yra tvarkingi ir gerai valo langus bei naudokite šaltam orui skirtą priekinio stiklo plovimo skystį. Žieminį langų skystį rekomenduojame užsipilti iš anksto, dar prieš ateinant šalčiams (prieš užpilant žieminį skystį pilnai išnaudokite vasarinį), kad vasarinis skystis neužšaltų langų skysčio bakelyje. Tai padės išlaikyti gerą kelio matomumą.
Automobilio išorės paruošimas
Apsaugokite automobilio išorę vašku arba hermetiku. Tai sukuria barjerą nuo sniego, ledo ir kelio druskos, padeda išvengti rūdžių ir korozijos.
Interjero paruošimas
Automobilio viduje įsitikinkite, kad turite guminius grindų kilimėlius, kad drėgmė nesiskverbtų į kilimėlį. Turėkite po ranka sniego šepetį ir ledo grandiklį.
Vairavimo patarimai žiemą
Važiuodami žiemos sąlygomis neskubėkite, padidinkite važiavimo atstumą (esant slidžiai kelio dangai pailgėja stabdymo kelias) ir venkite staigių judesių. Visada važiuokite su įjungtomis šviesomis ir atsargiai naudokite stabdžius bei akceleratorių.
Matomumo užtikrinimas
Reguliariai valykite priekinius ir galinius žibintus bei visus langus. Sniegas ir ledas gali užtemdyti žibintus ir apriboti matomumą, todėl padidėja eismo įvykių rizika.
Apibendrinant galima teigti, kad automobilio paruošimas žiemai yra atsakingas ir saugumu besirūpinantis sprendimas. Laikydamiesi šių veiksmų galite gerokai sumažinti avarijų riziką ir užtikrinti, kad jūsų automobilis gerai veiktų šaltuoju metų laiku.