Žiemą vairuotojams tenka susidurti ir su sudėtingomis oro sąlygomis, ir su tinkamu automobilio paruošimu šiam sudėtingiausiam sezonui, be kita ko, dėl mechaninių komponentų. „Castrol“ tinklo ekspertai parengė vadovą, kuris padės vairuotojams išvengti nemalonių ir pavojingų situacijų žiemos kelionių metu.
Pagrindinė eismo įvykių priežastis – šiuo metų laiku vyraujančios nenuspėjamos oro sąlygos. „Castrol“ tinklo mechanikai pataria, kokius komponentus reikėtų patikrinti prieš rudens-žiemos laikotarpį, kad būtų išvengta nepageidaujamų gedimų ir sumažinta nepageidaujamų eismo įvykių rizika.
Visų pirma, padangos
Pagrindinė automobilio dalis, kurią reikia patikrinti ir pakeisti, yra padangos. Jų protektorius turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Taip pat pravartu prieš kiekvieną kelionę patikrinti padangų slėgį, kad padangos tolygiai dėvėtųsi ir geriau sukibtų su kelio danga. Taip pat skaitykite: „Koks yra minimalus leistinas vasarinių ir žieminių padangų protektoriaus gylis?“.
Pagal taisykles padangų komplektą į žieminį reikėtų pasikeisti iki lapkričio 10 d., kai vidutinė paros oro temperatūra nukrenta žemiau 7 °C. Padangas reikėtų keisti prieš iškrentant pirmajam sniegui. Taip vairuotojai gali išvengti eilių, kurios susidaro vos tik pasikeitus oro sąlygoms. Taip pat skaitykite: „Kada keisti padangas?“.
Patikrinkite stabdžių sistemos, akumuliatoriaus ir eksploatacinių skysčių būklę
Mechanikai pataria patikrinti, ar diskai yra geros būklės ir ar trinkelėse yra pakankamai medžiagos. Jos, ypač žiemą, yra labai svarbios, kad stabdymas keliuose būtų efektyvus. Kita vertus, žema temperatūra gali dar labiau apkrauti akumuliatorių. Veikiančiame automobilio įrenginyje ramybės būsenoje turėtų būti 12,7 V įtampa. Jei reikia, jį reikėtų pakeisti nauju.
Žiemą, prieš pirmuosius šalčius, taip pat verta patikrinti eksploatacinių skysčių būklę. Priekinio stiklo plovimo skystį reikėtų pakeisti iš vasarinio į žieminį, kurio užšalimo temperatūra ne aukštesnė kaip -20 °C. Aušinimo sistemoje esantis užšalęs skystis gali sugadinti radiatorių ir variklį. Taip pat skaitykite: „Ką daryti, kai užšalo langų apiplovimo skystis?“.
Prieš žiemą patartina patikrinti variklio alyvos būklę ir kokybę. Dėl jos nusidėvėjimo gali sutrumpėti tarnavimo laikas ir net sugesti variklis. Esant žemai temperatūrai, alyva pakeičia savo konsistenciją, todėl jai sunkiau patekti į visas tepimui reikalingas vietas. Taip pat skaitykite: „Ar būtina šildyti variklį po šaltos nakties?“.
Prisiminkite automobilio kėbulą ir važiuoklę
Be to, prieš prasidedant žiemos sezonui, automobilio dažų dangą reikėtų apsaugoti nuo žiemos druskų ir purvo, kruopščiai nuplaunant ir patepant tinkamomis priemonėmis. Tam tinka vaškavimas, keraminės dangos ir PPF plėvelė, kuri apsaugo chromuotas dalis ir priekinius žibintus.
Svarbi automobilio paruošimo žiemai dalis – patikrinti jo važiuoklės būklę. Tai galima atlikti autoservise arba diagnostikos stotyje. Tinkama techninė priežiūra ir apsauga nuo korozijos užtikrins saugų vairavimą šalčiausiais metų mėnesiais. Žiemą taip pat verta nepamiršti apie automobilyje esančią avarinę įrangą: kastuvą, ratų grandines, terminę antklodę ar žibintuvėlį.
Automobilio paruošimas žiemai – tai ne tik saugumo, bet ir vairavimo komforto bei taupymo klausimas. Verta pasirūpinti savo automobiliu ir apsilankyti autoservise, kad šaltaisiais mėnesiais išvengtumėte problemų.