Kaip tinkamai prižiūrėti automobilį pradedančiajam vairuotojui, kad nereikėtų leisti pinigų nuolatiniam remontui.
Kodėl svarbu tinkamai prižiūrėti savo automobilį?
Tinkama automobilio priežiūra reiškia, kad savininkas reguliariai rūpinasi, jog automobilis būtų švarus, gerai atrodytų ir būtų geros techninės būklės. Taip siekiama užtikrinti, kad visi mechanizmai veiktų tinkamai ir nieko nereikėtų keisti ar remontuoti.
Prižiūrėti reikia ir naują automobilį iš salono, ir iš rankų pirktą naudotą automobilį. Naudotus automobilius reikia prižiūrėti kruopščiau ir reguliariai. Taip pat skaitykite: „Kaip sužinoti tikrąją automobilio ridą?“
1 patarimas. Palaikykite savo transporto priemonę švarią
Keliuose yra daug dulkių ir purvo, o žiemą – ir reagentų. Kelių purvas užkemša pakabos komponentus ir juos sugadina. Be to, purvas kenkia dažams, juos koroduoja, jei paviršius turi net mažiausių įskilimų ir įtrūkimų.
Automobilį plaukite reguliariai: sausu oru – kartą per mėnesį, ne sezono metu arba žiemą, kai labai purvina, – kartą per savaitę ar dvi. Taip pat skaitykite: „Automobilių plovykla (rankinė, tunelinė, savitarnos). Kurią pasirinkti? Privalumai ir trūkumai“.
2 patarimas. Pilkite į automobilį kokybiškus degalus
Automobilio naudotojo vadove rasite informaciją apie tai, kokius degalus gamintojas rekomenduoja naudoti jūsų automobilio modeliui.
Jei joje nurodyta, kad į automobilį reikia pilti 95 markės benziną, pilkite tik 95 markės benziną. Jei įmanoma, degalų pilkite tik tinklo degalinėse. Nežinomose mažose degalinėse gali būti parduodami nekokybiški degalai.
3 patarimas. Reguliariai keiskite alyvą
Alyva reikalinga tam, kad variklio viduje susidarytų tepalo sluoksnis, kuris pašalintų variklio komponentų trintį ir apsaugotų variklį nuo susidėvėjimo.
Laiku nepakeitus alyvos, dalys trinasi viena į kitą ir galiausiai jas reikės remontuoti arba keisti.
Pasirinkite varikliui tinkamo tipo alyvą ir laikykitės gamintojo rekomenduojamo techninės priežiūros grafiko.
4 patarimas. Laiku keiskite degalų filtrus
Degalų filtrai reikalingi tam, kad benzinas būtų išvalytas nuo dulkių, purvo ir nuosėdų iš degalų bako dugno.
Jei filtras užsikemša, į variklį patenka nešvarūs degalai. Iš pradžių nieko baisaus nenutiks: tik pastebėsite, kad automobilis pradeda šiek tiek prasčiau važiuoti į kalną ir lėčiau įsibėgėja.
Tačiau jei tuo metu nepakeisite filtrų, ilgainiui nešvarumai gali užkimšti variklio elementus ir atsirasti rimtų pažeidimų.
5 patarimas. Keiskite aušinimo skystį
Aušinimo skysčio, antifrizo, reikia varikliui, kuris įkaista, kai veikia, aušinti.
Antifrizas laikui bėgant garuoja, todėl jį reikia laiku papildyti arba pakeisti. Jei to nepadarysite, variklis perkais ir suges. Taip pat skaitykite: „Ar vietoj aušinimo skysčio galima naudoti vandenį?“
6 patarimas. Stebėkite padangų slėgį
Padangų slėgis turi įtakos transporto priemonės valdymui, taigi ir saugumui. Jis taip pat turi įtakos padangų nusidėvėjimui ir degalų sąnaudoms.
Padangų slėgį tikrinkite ne tik sezoninio padangų keitimo metu, bet ir reguliariai sezono metu.
Jei neturite nuosavo siurblio su manometru, slėgį galite patikrinti ir pripūsti padangas degalinėse: daugelyje degalinių yra nemokami kompresoriai. Taip pat skaitykite: „Teisingas padangų slėgis. Per mažo ir per didelio padangų slėgio pasekmės“.
7 patarimas. Reguliariai tikrinkite stabdžius
Stabdžiai yra pagrindinis transporto priemonės saugos elementas.
Svarbu patikrinti stabdžių skystį, trinkelių nusidėvėjimą ir rankinio stabdžio veikimą.
8 patarimas. Tikrinkite žibintus
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad neveikianti automobilio lemputė yra smulkmena. Tačiau lemputės turi įtakos saugumui. Jei vairuojate tamsoje, galite patekti į avariją.
Reguliariai tikrinkite lemputes: kol apšildote automobilį, apeikite aplink jį ir įsitikinkite, kad visos lemputės dega.
Norėdami patikrinti stabdžių žibintus, naktį važiuokite prie sienos nugara į sieną ir stabdykite. Iš karto pamatysite, ar kuris nors žibintas neveikia. Taip pat skaitykite: „Rasoja automobilio žibintai – kaip su tuo kovoti?“.