Už nekokybiškai atliktus auto remonto darbus: grasinimai susidoroti ir didelės pinigų sumos reikalavimas (video) - Reidas Official
Kriminalai

Už nekokybiškai atliktus auto remonto darbus: grasinimai susidoroti ir didelės pinigų sumos reikalavimas (video)

Lietuvos policija išplatino pranešimą apie asmenų grupę, kurie už nekokybiškai atliktus automobilių remonto darbus grasino susidorojimu, naudojo psichinę prievartą ir reikalavo didelės pinigų sumos.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus Klaipėdos rajone gyvenančio nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo reikalaujamų pinigų. 2020 m. lapkričio mėn. viduryje Klaipėdoje, Dubysos g., policijos pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamus penkis asmenis, vienas iš jų – Latvijos pilietis. Pastarojo asmens atžvilgiu ikiteisminis tyrimas vėliau buvo nutrauktas.

Įtariama, kad minėti keturi (18 m., 20 m., 22 m. bei 39 m.) bendrininkai, nesilaikydami įstatymų numatytos tvarkos, grasindami susidorojimu bei panaudodami kitokią psichinę prievartą, reikalavo iš nukentėjusiojo pakankamai didelės pinigų sumos už neva neatliktus ir nekokybiškai atliktus automobilių remonto darbus bei negrąžintas automobilių detales.

Du įtariamieji teisėsaugai jau buvo žinomi. 39 m. Klaipėdos rajono gyventojas, šiuo metu nedirbantis, anksčiau teistas dėl disponavimo pornografinio turinio dalykais. 2020 metais jam taip pat buvo pareikštas įtarimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo.

Skaityti  Policijos pareigūnai sulaikė meninę instaliaciją paryčiais padegusį vyrą

Kitam – 18 m. niekur nedirbančiam Mažeikių gyventojui 2019 metais buvo pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Visi įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem iš jų (20 m. ir 22 m.) paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitiems įtariamiesiems paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Už savavaldžiavimą panaudojant psichinę ar fizinę prievartą nukentėjusiajam, baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Šaltinis
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button