Seimas atleido paveldėtojus nuo transporto priemonių registracijos mokesčio - Reidas Official
Technika

Seimas atleido paveldėtojus nuo transporto priemonių registracijos mokesčio

Seimas priėmė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-72(2), kuriomis nutarta nuo 2022 m. atleisti nuo transporto priemonių registracijos mokesčio gyventojus, registruojančius paveldėtą automobilį. Už tai numatančius teisės akto pakeitimus balsavo 122 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras.

Pasak šių pataisų iniciatoriaus Seimo nario Algirdo Butkevičiaus, naujos nuostatos buvo parengtos atsižvelgiant į gyventojų gautus pareiškimus ir prašymus. „Mirus sutuoktiniui arba kitam šeimos nariui, kai turtas yra paveldimas kito šeimos nario, paveldėtojas perrašydamas šitą turtą savo vardu turi papildomai mokėti registracijos mokestį. Kita priežastis yra ta, kad dalis paveldėtojų tą turtą atsisakė perregistruoti ir iš esmės jis tapo nebenaudojamas dėl mokesčio mokėjimo“, − apie pataisų reikalingumą kalbėjo parlamentaras.

Pagal galiojantį Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą, mokesčio dydis siekia iki 540 eurų, priklausomai nuo automobilio rūšies ir nuo išmetamo CO2 kiekio. Mokestis taikomas, kai automobilis yra registruojamas pirmą kartą, keičiasi automobilio valdytojas arba po išregistravimo automobilis yra registruojamas iš naujo.

Parengė: Informacijos ir komunikacijos departamento, Spaudos biuro patarėjas, Rimas Rudaitis

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button