Kai kuriose šalyse stovėjimo laikas (kartais ir mokamas stovėjimo laikas) gali būti ribojamas. Parkavimo laikrodis nurodo automobilio stovėjimo laiką. Verta įsigyti tokį laikrodį ir juo naudotis, kad išvengtumėte baudos.
Lietuvoje kai kurie vairuotojai nepaiso automobilių statymo taisyklių. Visiškai kitokia situacija yra užsienyje, kur automobilių statymo pažeidimai paprastai nelieka nenubausti, o sankcijos gali būti griežtos. Taip pat skaitykite: „Parkuojatės riboto stovėjimo laiko vietoje Vilniuje? Būtinai palikite atvykimo laiką nurodantį laikroduką“.
Parkavimo laikrodis nurodo automobilio stovėjimo laiką
Viena iš užsienyje galiojančių taisyklių yra maksimalus stovėjimo tam tikroje vietoje laikas – tada ant ženklo arba po juo rašoma, pavyzdžiui, „Max. 1 h“. Kad valdžios institucijos žinotų, kiek laiko transporto priemonė stovėjo tam tikroje vietoje, transporto priemonės naudotojas privalo ant prietaisų skydelio pritvirtinti stovėjimo laikrodį. Tai 11×15 cm dydžio ciferblatas su mėlynu apvadu. Parkavimo laikrodžio ciferblatai yra su pusvalandžio žingsniais padalytomis padalomis, o juos nustatant laikas apvalinamas į didesnę pusę, t. y. atvažiavę 9:45 val. nustatome 10:00 val. laiką.
Vokietijoje taip pat leidžiama naudoti elektroninius parkavimo laikrodžius. Verta žinoti, kad kartais labai rimtai žiūrima į matmenų, spalvų, reklamų, užrašų ar ranka rašytų piešinių nebuvimą – šių kriterijų neatitinkantis stovėjimo laikrodis gali būti laikomas negaliojančiu.
Ką daryti, jei pametėte stovėjimo laikrodį arba jo visai neturite? Galite užrašyti atvykimo laiką ant popieriaus lapo ir palikti jį ant prietaisų skydelio. Tačiau tik nuo jus tikrinančio asmens geranoriškumo priklauso, ar negausite baudos.