Vidinis veidrodėlis naudojamas stebėti kelią ir kitas transporto priemones, esančias tiesiai už automobilio. Kai kuriais atvejais naudojamas vadinamasis liežuvėlis, tačiau jo dienos pamažu eina į pabaigą. Dabar daugiausia naudojamas mygtukas.
Išoriniuose veidrodėliuose, žinoma, matote daugiau, tačiau jie turi ir kitą privalumą. Jie neakina. Tuo tarpu galinio vaizdo veidrodėlyje, t. y. vidiniame veidrodėlyje, yra priešingai. Matote mažiau, tačiau jus lengva apakinti.
Štai kodėl jau daugelį metų dizaineriai naudoja paprastą gudrybę – keisti veidrodžio kampą patraukus už apačioje esančios rankenėlės. Tai sumažindavo matomumą, bet kartu ir apakinimo efektą. Tai buvo geras, nors ir gana primityvus sprendimas. Jį pakeitė fotochromatinis veidrodis.
Kas yra fotochromatinis veidrodis?
Tokie veidrodžiai automatiškai reguliuoja šviesos atspindį pagal jos intensyvumą už automobilio. Kai iš paskos nieko nesimato, jis yra visiškai šviesus, kaip ir dieną. Kai dega šviesoforai, jis pritemdomas. O kai iš paskos važiuojantis vairuotojas mus apakina tolimosiomis arba netinkamai sureguliuotomis šviesomis, veidrodėlis persijungia į tokį režimą, kad atspindys būtų kuo silpnesnis.
Fotochromatinio veidrodėlio mygtuku įjungiama ir išjungiama automatinio pritemdymo funkcija. Tai reiškia, kad praktiškai jis atlieka tą pačią funkciją kaip ir liežuvėlis. Svarbu tai, kad automatinio pritemdymo funkcijos nereikia įjungti kiekvieną kartą užvedus automobilį.
Prisijunkite prie „Taršos patikros reidas“ grupės.