Nukritus temperatūrai ir artėjant šaltoms naktims, būtina žinoti, kaip tinkamai pastatyti automobilį, kad išvengtumėte galimų problemų. Ar turėtumėte palikti automobilį įjungtą pavarą, ar pasikliauti rankiniu stabdžiu? Štai ką ekspertai rekomenduoja žiemos sąlygomis.
Kodėl ne rankinis stabdis?
Transporto priemonėse rankinio stabdžio sistemoje dažnai naudojami paprasti trosai ir svirtys. Veikiami šalčio, šie komponentai gali užsikirsti, todėl galiniai ratai gali būti užblokuoti. Tokiu atveju švelnus galinių ratų bakstelėjimas gali padėti atlaisvinti užšalusį mechanizmą. Tačiau būkite atsargūs – plastikiniai stebulių dangteliai šaltyje gali tapti trapūs. Jei bakstelėjimas nepadeda, gali tekti palaukti, kol pakils temperatūra. Važiuojant su užšalusiu rankiniu stabdžiu gali būti rimtai pažeista stabdžių sistema.
Pavara prieš rankinį stabdį
Kad išvengtumėte užšalusio rankinio stabdžio pavojaus, geriau palikite automobilį įjungtą pavarą. Šis būdas ne tik apsaugo nuo užšalimo, bet ir užtikrina, kad automobilis stovės vietoje. Svarbu pasirinkti pavarą:
- Į kalną? Palikite automobilį įjungtą pirmą pavarą.
- Važiuojate į kalną? Įjunkite atbulinės eigos pavarą.
- Be to, visada pasukite ratus link šaligatvio bortelio. Tokiu būdu, jei automobilis pradės riedėti, jis saugiai sustos prie šaligatvio bortelio, užuot kėlęs pavojų kitoms transporto priemonėms arba nuvažiavęs nuo kelio.
Reguliari techninė priežiūra
Nors tinkami parkavimo būdai yra labai svarbūs, ne mažiau svarbi ir reguliari transporto priemonės techninė priežiūra. Tinkamai prižiūrimi rankiniai stabdžiai neturėtų užšalti net ir atšiauriu oru. Įsitikinkite, kad jūsų trosai nerūdija ir gerai veikia, ir nepamirškite kitų svarbių patikrinimų, pavyzdžiui, tepalų keitimo ir stabdžių patikros.
Laikydamiesi šių patarimų, galite drąsiai statyti automobilį net ir šalčiausiais žiemos vakarais. Būkite saugūs ir pasiruoškite savo transporto priemonę žiemai!