Automobilių remontas – ne tik brangus, bet ir rizikingas. Amerikos automobilių ekspertas Andy’s Auto Advice išgarsėjo „TikTok“ platformoje, atskleisdamas 5 dažniausias meistrų apgaulės schemas. Šie ženklai padės Lietuvos vairuotojams išvengti nuostolių.
Kodėl Lietuvos vairuotojams svarbu žinoti šiuos ženklus?
Automobilių priežiūros kainos Lietuvoje kyla – brangsta ne tik degalai ir dalys, bet ir pats remontas. Tuo naudojasi ne visiškai sąžiningi meistrai. Žinodami pagrindinius apgaulės požymius, galite sutaupyti šimtus eurų ir išvengti streso.
@andysautoadvice 5 ways to know a mechanic is trying to scam you. #mechanic #shop #carshop #wrenching #carrepair #carfix #cartips #carproblems #caradvice #tipsandtricks #carhacks #mechanics #carhelp #brokencar
♬ original sound – Andy’s Auto Advice
1. Per didelė kaina už paprastą remontą
Jeigu už elementarų darbą – kaip stabdžių kaladėlių keitimą ar akumuliatoriaus pakeitimą – prašoma neįprastai daug, tai pirmas signalas. Palyginkite kainas su kitais autoservisais.
Pavyzdys: Vilniuje ar Kaune standartinis stabdžių aptarnavimas kainuoja apie 50–80 eurų, tačiau kai kurie meistrai gali prašyti ir virš 120 eurų.
2. Įtartina diagnostika ir papildomi „gedimai“
Neretai po mokamos diagnostikos meistrai „netikėtai“ aptinka kitą gedimą, kurį būtina pataisyti pirmiausia. Dažnai tai – nesusijęs, išgalvotas ar nebūtinas remontas.
Patarimas: Prieš sutikdami su papildomais darbais, pasitarkite su kitu servisu ar specialistu.
3. „Originalios dalys“ su dirbtinai išpūsta kaina
Daugelis meistrų primygtinai siūlo naudoti tik originalias dalis. Tačiau rinkoje egzistuoja kokybiškos alternatyvos, kurios gali būti net iki 40 % pigesnės.
Eksperto nuomonė: Jonas Mažeika, automobilių technikas iš Klaipėdos, sako:
„Klientai dažnai permoka dvigubai, nors būtų galima sumokėti mažiau be jokio kokybės praradimo.“
4. Nėra aiškios remonto sąmatos
Jei meistras išsisukinėja nuo tikslios kainos ar ją vis atidėlioja – tai ženklas, kad galimi papildomi, neplanuoti mokesčiai.
Ko reikalauti:
- Detalios išankstinės sąmatos
- Rašytinio kainų pasiūlymo
- Aiškaus susitarimo dėl maksimalios kainos
Primename, kad Lietuvos vartotojų teisės numato pareigą skaidriai nurodyti visus mokesčius.
5. Nauji gedimai po remonto
Ar esate pastebėję naują problemą vos po to, kai automobilis buvo „sutaisytas“? Deja, kai kurie nesąžiningi meistrai tyčia sugadina smulkias detales, kad po kelių savaičių vėl atvažiuotumėte.
Istorija iš realybės: Vairuotojas iš Panevėžio socialiniuose tinkluose dalijosi, kaip po sankabos keitimo jo variklyje netikėtai atsirado aušinimo skysčio nuotėkis – iki tol viskas veikė puikiai.
Kaip apsisaugoti nuo sukčių?
Skaitykite atsiliepimus
„Google“, „Facebook“ ar specializuotose platformose peržiūrėkite kitų klientų vertinimus. Rinkitės servisus, kurių įvertinimas – bent 4 žvaigždutės.
Klausinėkite pažįstamų
Draugų, kolegų ar šeimos narių rekomendacijos – patikimiausias būdas rasti sąžiningą specialistą.
Neskubėkite
Jei jus verčia apsispręsti „čia ir dabar“ – tai klasikinė spaudimo taktika. Imkite laiko pagalvoti.
Žinokite triukus ir sutaupykite
Nesąžiningi meistrai – tai ne tik užsienio problema. Jie dirba ir čia, Lietuvoje. Įsisavinę šiuos 5 ženklus, apsisaugosite nuo apgavysčių ir brangių klaidų.
Ar esate susidūrę su nesąžiningu meistru?
Pasidalinkite savo istorija komentaruose – tai gali padėti kitiems!
Pažymėkite draugą, kuris šiuo metu planuoja automobilio remontą.