Kaip valyti sniegą nuo automobilio ir apšalusius langus - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Kaip valyti sniegą nuo automobilio ir apšalusius langus

Dažnas vairuotojas šaltuoju žiemos laikotarpiu susiduria su iššūkiais kaip nuvalyti ledą nuo priekinio stiklo arba iškasti automobilį iš sniego pusnies. Laimei, automobilių gamintojai nėra tokie neišprusę, todėl daugelyje šiuolaikinių transporto priemonių įrengta daugybė naujų funkcijų, padedančių susidoroti su bet kokia problema, su kuria galite susidurti. O kai ekspertai neturi ką pasiūlyti, visada galima pasinaudoti gudrybėmis, kurias siūlo išmanūs ir patyrę vairuotojai.

Kaip atšildyti užšalusias automobilio dureles ir spynas

Daugelis geriausių būdų, kaip susidoroti su ledu užšalusiais automobiliais, remiasi vidaus technologijomis, tačiau tai neįmanoma, jei negalite net patekti į vidų, nes automobilio durelės yra užšalusios. Greičiausiai netoliese esančioje parduotuvėje galite rasti spynelių atšildymo priemonių, o tai padaryti taip pat paprasta. Jei atsidūrėte nepasiruošę, galite patys pasigaminti atšildymo tirpalą, sumaišę šiek tiek vandens su alkoholiu. Naudojant šį skystį, tereikia purkšti jį į rakto skylutę ir laukti, kol ledas ištirps. Švelniai, bet tvirtai įkiškite raktą į vidų, kad patikrintumėte, ar neliko ledo, ir pakartokite procesą, jei nepavyksta jo įkišti iki galo. Daugiau apie tai skaitykite mūsų straipsnyje apie užšalusias automobilio dureles čia.

Kaip nuvalyti ledą nuo priekinio stiklo

Iš daugybės problemų, su kuriomis galite susidurti apledėjusiame automobilyje, viena lengviausiai išsprendžiamų – kaip nuvalyti ledą nuo priekinio stiklo. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti tiek iš išorės, tiek iš automobilio vidaus.

 • Jei problema nėra labai rimta, geriausias būdas nuvalyti ledą nuo priekinio automobilio stiklo – pasikliauti vidiniu atitirpinimo mechanizmu. Tiesiog įlipkite į automobilį, užveskite variklį ir įjunkite maksimalią šildymo temperatūrą bei maksimalų pūtimą į priekinį langą.
 • Vis dėlto, jei ledo sluoksnis ypač storas, yra keletas sprendimų tiems, kurie nori žinoti, kaip greitai nuvalyti ledą nuo priekinio stiklo. Kaip ir su užšalusiomis spynomis, galite naudoti skystą ledo šalinimo skystį. Vietinėse parduotuvėse arba internete galima įsigyti tokių skysčių, tačiau galite pasigaminti ir naudodami paprastą priekinio stiklo apipurškimo nuo ledo receptą. Paprastai tai reiškia, kad į buteliuką su vandeniu reikia įmaišyti šiek tiek alkoholio arba druskos. Tai galima užpurkšti ant priekinio stiklo, kad ledas greitai ištirptų.
 • Žinoma, gali tekti nukrapštyti ledo ir sniego perteklių; tik įsitikinkite, kad naudojate plastikinį gremžtuką, kad nesugadintumėte langų.
 • Jei norite, kad atšildymas vyktų kuo greičiau, galite atlikti visus tris veiksmus kartu.
apsalusio-automobilio-lango-valymas
Apšalusio automobilio lango valymas

Ledo ir sniego šalinimas

Žinoma, ledas ir sniegas kelia problemų ne tik priekiniam stiklui. Jis gali apsupti ir net užkasti visą automobilį, o kas gali būti mažiau smagu nei iškasti automobilį iš sniego pusnies? Tačiau tai nereiškia, kad nėra patarimų, kaip nuvalyti ledą nuo automobilio. Pateikiame trumpą būdų, kaip išspręsti sniegu ar ledu užversto automobilio problemą, kad galėtumėte važiuoti.

Patarimai, kaip pašalinti ledą iš automobilio

 • Apvalykite vairuotojo dureles ir kai tik galėsite įlipti į automobilį užveskite variklį ir įjunkite šildymą. Automobilio šildymas ryte žiemą gali užtrukti, todėl turėsite pakankamai laiko visiškai nuvalyti visą automobilį.
 • Naudokite šepetį sniegui nuo automobilio nuvalyti. Tačiau turėtumėte naudoti tinkamą automobiliui skirtą šepetį, o ne kastuvą, nes taip rizikuojate sugadinti automobilį.
 • Įprastinio priekinių žibintų atšildymo nėra, tačiau trumpam juos įjungus sukuriama pakankamai šilumos.
 • Neįjunkite priekinio stiklo valytuvų, kol nuo priekinio stiklo nepašalintas visas ledas, nes kitaip dėl papildomos trinties ir galimų kliūčių gali būti sugadintas valytuvų variklis.

Kaip išvengti ledo ir sniego sankaupų ant automobilio

Žinoma, geriausias būdas apsaugoti savo automobilį – užtikrinti, kad jis būtų saugiai pastatytas garaže. Tačiau tai ne visada įmanoma, todėl pateikiame keletą veiksmų, kurių galite imtis, kad apsaugotumėte jį lauke. Vėliau tiesiog pasinaudokite mūsų jau pateiktomis sniego valymo nuo automobilio priemonėmis.

 • Uždenkite veidrodėlius. Galite naudoti kojines arba plastikinius maišelius.
 • Langus taip pat galite uždengti kartonu, nepakenks ir apipurškimas ledo prevencijos skysčiu.
 • Durelių guminius sandariklius patepkite kepimo aliejumi. Tai padeda apsaugoti duris nuo užšalimo.
apsales automobilio veidrodelis
Apšalęs automobilio veidrodėlis

Naudingiausios automobilio šildymo žiemą funkcijos

Dėl automobilių prietaisų pažangos galite naudotis įvairiais įrankiais, kurie padės sušildyti jūsų automobilį ir palengvins šaltomis oro sąlygomis. Tarp šių priemonių yra:

 • Šildomi šoniniai veidrodėliai
 • Šildomas priekinis stiklas, valytuvai ir plovimo purkštukai
 • Nuotolinis variklio užvedimas ir automatinė klimato kontrolė
 • Šildomas vairas, priekinės ir galinės sėdynės

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima užpilti verdančio vandens ant užšalusio automobilio arba priekinio stiklo?

Nors tai gali atrodyti paprastas būdas nuvalyti sniegą ir ledą nuo automobilio, to daryti nepatartina. Tai ypač pasakytina apie langus, nes dėl staigaus šilumos skirtumo gali įtrūkti stiklas.

Ko reikia, kad galėtumėte patys pasigaminti priekinio stiklo ledo atitirpiklio?

Yra keletas perspektyvių receptų. Vienas iš patikimesnių sprendimų yra vanduo, sumaišytas su alkoholiu. Kaip alternatyvą galima naudoti druską, tačiau tokiu atveju geriau naudoti tinkamą kelių druską.

Kaip dažnai turėtumėte keisti priekinio stiklo valytuvų šluoteles?

Patariama priekinio stiklo valytuvus keisti kartą per šešis mėnesius, nors jei reguliariai susiduriate su ledu ir sniegu, gali būti geriau pasirinkti šiek tiek trumpesnį terminą.

Kiek laiko turėtumėte leisti automobiliui sušilti prieš važiuodami?

Prieš išvykstant į kelionę svarbu tinkamai pašildyti automobilį. Įprastomis sąlygomis pakanka maždaug minutės, tačiau atšiauriomis žiemos sąlygomis patariama mažiausiai dešimt minučių laisvąja eiga. Norint taupyti laiką užveskite automobilį, o kol jis šils, pilnai jį nuvalykite nuo sniego ir ledo.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button