Vienas iš pagrindinių automobilio komponentų yra akumuliatorius. Jei jis sugadintas arba susidėvėjęs, automobilio neįmanoma užvesti. Todėl naudinga žinoti, kiek laiko tarnauja automobilio akumuliatorius.
Viena iš daugelio transporto priemonės sudedamųjų dalių, kurios susidėvi eksploatacijos metu, yra akumuliatorius. Tačiau ne kiekvienas vairuotojas žino, kad transporto priemonės eksploatavimo būdas ar net jos konfigūracija turi labai didelę įtaką akumuliatoriaus tarnavimo laikui. Dėl to neįmanoma tiksliai atsakyti į klausimą, kiek laiko tarnauja automobilio akumuliatorius.
Tačiau yra žinoma, kas gerokai pailgina arba sutrumpina akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Nuolatinis nepakankamas įkrovimas yra labai žalingas, ypač jei tam tikru metu jis baigiasi giliu išsikrovimu. Tai ypač tikėtina automobiliuose, kurie nėra labai intensyviai naudojami. Jei per mėnesį nuvažiuojate mažiau nei 300 km, pravartu periodiškai tikrinti akumuliatoriaus įkrovos lygį ir, jei reikia, prijungti jį prie įkroviklio. Taip pat skaitykite: „Šaltyje išsikrovė akumuliatorius? Papasakosime, kaip užvesti variklį nuo laidų ir nieko nesugadinti“.
Naudojant retkarčiais, signalizacijos, ypač ne gamyklinės signalizacijos, kurios gali greitai ir intensyviai iškrauti akumuliatorių, gali kelti didelių problemų. Akumuliatoriaus energiją taip pat eikvoja budėjimo režimo elektronika. Kai kurios išsijungia su uždelsimu, kai automobilis uždaromas, kitos, pavyzdžiui, signalizacija arba centrinio užrakto sistema, lieka budėjimo režime. Kad išvengtumėte šio energijos praradimo, patartina atjungti akumuliatorių, kai automobilis ilgesnį laiką stovi nenaudojamas. Jo nereikia išimti iš automobilio. Tiesiog nuimkite neigiamą akumuliatoriaus gnybtą. Tačiau tokiu atveju turite susitaikyti su tuo, kad bus išjungta signalizacija, laikrodis bus iš naujo nustatytas, o radijo imtuvo ar borto kompiuterio nustatymai bus ištrinti. Ar verta? Tegul kiekvienas sprendžia pats.
Akumuliatoriaus veikimo trukmė labai skiriasi. Žinome atvejį, kai originalus, pirmą kartą naudotas akumuliatorius veikė 13 metų. Nepaisant gerokai sumažėjusios talpos, jis galėjo užvesti variklį net tada, kai automobilis kelias savaites stovėjo. Akumuliatorių parduotuvės patvirtina, kad iš tikrųjų ilgaamžiškiausi yra gamykloje į automobilius montuojami akumuliatoriai. Deja, dabar jie tarnauja trumpiau nei anksčiau. Kartais jau po kelerių metų tenka pirkti naują akumuliatorių.
Kiek laiko tarnauja automobilio akumuliatorius?
Automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laikas gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant naudojimą, oro sąlygas ir techninę priežiūrą. Vidutiniškai automobilio akumuliatorius gali tarnauti apie 3-5 metus. Tačiau kai kuriuos akumuliatorius gali prireikti pakeisti anksčiau, ypač atšiauresnio klimato sąlygomis arba jei automobilis naudojamas retai.
Reguliari techninė priežiūra, pavyzdžiui, akumuliatoriaus gnybtų tikrinimas, ar nėra korozijos, tinkamo įkrovimo užtikrinimas ir akumuliatoriaus švaros palaikymas, gali padėti prailginti jo tarnavimo laiką. Be to, akumuliatoriaus ilgaamžiškumui įtakos gali turėti ekstremalios temperatūros – tiek karšta, tiek šalta. Itin šaltas oras gali sumažinti akumuliatoriaus galią, o dėl aukštos temperatūros akumuliatoriuje esantys skysčiai gali greičiau išgaruoti ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.
Daugiau nei 5 metai yra geras motociklo akumuliatoriaus rezultatas. Norint tai pasiekti, akumuliatorių reikia išimti iš motociklo žiemos metu ir įkrauti kas tris mėnesius. Taip pat rekomenduojame atjungti gnybtus, kai nenaudojamas.