Ką reiškia, kai automobilis dūmina juodais, baltais arba mėlynais dūmais? - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Ką reiškia, kai automobilis dūmina juodais, baltais arba mėlynais dūmais?

Galbūt automobiliai iš esmės pakeitė mūsų keliavimo ir kasdienių reikalų atlikimo būdą, tačiau ilgą laiką dūmai buvo ženklas, kad kažką reikia tvarkyti. Nesvarbu, ar tai būtų balti išmetimo dūmai, besiveržiantys iš išmetimo vamzdžių, ar tiršti juodi debesys, jūsų automobilis taip sako, kad jam reikia dėmesio.

Kalbant apie jūsų automobilį, dūmai signalizuoja apie variklio problemą, o atkreipus dėmesį į spalvą, šie dūmai gali būti geras indikatorius, kur slypi problema. Aptarsime įvairias variklio dūmų priežastis, skirtumus tarp benzininių ir dyzelinių variklių, taip pat ką gali reikšti įvairios spalvos.

Skirtingi dūmų tipai ir ką jie sako

Jei iš jūsų automobilio variklio rūksta dūmai, tikėtina, kad problema yra rimta ir ją kuo greičiau turės patikrinti specialistas. Jei dūmai sklinda iš automobilio išmetimo vamzdžio, tai rodo, kad automobilis patiria tam tikrą stresą, nors į problemą vis tiek reikėtų žiūrėti taip pat rimtai. Spalvotų išmetamųjų dujų dūmų debesų, kuriuos galite matyti, priežastys gali būti įvairios, todėl apžvelkime labiausiai tikėtinas kiekvienos iš jų priežastis:

Juodi išmetamųjų dujų dūmai

Juodi išmetamųjų dujų dūmai iš tikrųjų yra gana dažnas reiškinys ir paprastai yra išsiskiriančios anglies požymis, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Pirma, tai gali reikšti, kad variklis degina daugiau degalų, nei turėtų, o tai taip pat reiškia, kad jis per greitai vartoja degalus. Šiuo atveju gali būti kaltos kelios sistemos, o kartu galite pastebėti prastesnes automobilio eksploatacines savybes.

Ką reiškia, kai benzinas dūmina juodais dūmais?

Kas sukelia juodus dūmus iš automobilio išmetimo angos?

 • Paprastai taip nutinka dėl per didelio anglies dvideginio kiekio;
 • Variklis gali sudeginti per daug degalų;
 • Dėl sugedusių degalų purkštukų gali būti įpurškiama per daug degalų;
 • Nešvarūs arba užsikimšę oro filtrai, degimo kamerą užpildantys nešvariu oru;
 • Užsikimšęs kolektorius arba sugedęs degalų slėgio reguliatorius;

Jei automobilio oro filtrai yra nešvarūs ar net užsikimšę, jie neleidžia į degimo kamerą patekti švariam orui, kuris susimaišo su degalais. Sugedę degalų purkštukai taip pat gali būti priežastis, kai tiekiama per daug degalų. Panašiai, pateikdami klaidingus slėgio rodmenis, sugedę jutikliai taip pat gali būti per didelio degalų kiekio įpurškimo priežastis.

Ką reiškia, kai dyzelis dūmina juodais dūmais?

Jei turite dyzelinį variklį, situacija gali būti kiek kitokia. Tokiu atveju tai gali reikšti juodi arba pilki dūmai:

 • Naudojami netinkamos markės degalai;
 • Užsikimšęs oro filtras;
 • Ištekėjusią alyvą arba perkaitusį variklį;
automobilis-dumina-juodais-dumais-2
Automobilis dūmina juodais dūmais

Pilki išmetamųjų dujų dūmai

Pilkus išmetamųjų dujų dūmus gali būti sunku pastebėti, o dar sunkiau nustatyti tikslią problemą. Jie gali būti balti arba mėlyni, todėl vien pagal spalvą nustatyti galimą priežastį gali būti sunku.

Viena iš galimų priežasčių gali būti sugedęs pavarų dėžės moduliatorius, dėl kurio automatinės pavarų dėžės skystis gali nutekėti į variklio degimo kameras ir sudegti. Pagrindinė skysčio paskirtis – palaikyti automobilio mechaninių komponentų tepimą, tačiau jei yra nuotėkis, komponentai gali išdžiūti. Tai gali sukelti rimtų pažeidimų ir brangų remontą.

Kita galima problema gali būti sugedęs arba užsikirtęs priverstinės karterio ventiliacijos (PCV) sistemos vožtuvas, kurio paskirtis – siurbti orą ir dujas vamzdeliais į degimo kamerą ir reguliuoti išmetamųjų teršalų kiekį.

Galiausiai, jei automobilyje yra turbokompresorius, kita priežastis gali būti sugedusi arba sugedusi turbina, dėl kurios vyksta nepilnas degimas.

Kas sukelia pilkus dūmus iš automobilio išmetamųjų dujų?

 • Sugedęs turbokompresorius, dėl kurio vyksta nevisiškas degimas;
 • Į degimo kamerą patekęs automatinės pavarų dėžės skystis;
 • Sugedęs arba užsikirtęs PCV sistemos vožtuvas, dėl kurio susidaro slėgis;

Balti išmetamųjų dujų dūmai

Automobilių varikliai gana greitai įkaista, todėl jei iš automobilio išmetamųjų dujų kyla balti dūmai, tai gali būti susiję su aušinimo sistema, iš kurios į variklio degimo cilindrą gali nutekėti aušinimo skysčio. Taip tikrai gali būti, jei jūsų automobilis ir perkaista, ir rūksta, ir yra nuotėkis tarpinėje. Toliau pateikiami būdai, kaip nustatyti, ar sprogo galvutės tarpinė.

Ką reiškia, kai benzinas dūmina baltais dūmais?

Jei iš išmetimo vamzdžio veržiasi ploni balti dūmai, tai galbūt yra vandens garai, kurie susidarė automobilio sudedamosiose dalyse dėl kondensacijos. Jei automobilis pučia tirštus baltų dūmų debesis, tai gali reikšti, kad sugedo cilindrų galvutė ir (arba) nutekėjo aušinimo skystis.

Kas lemia, kad iš automobilio išmetimo vamzdžio sklinda balti dūmai?

 • Dėl nesandarios galvutės tarpinės į variklio degimo kamerą patenka antifrizas;
 • Aušinimo skysčio nuotėkis dėl įtrūkusio variklio bloko arba cilindrų galvutės;
 • Iš automobilio sudedamųjų dalių išsiskiria vandens garai;

Ką reiškia, kai dyzelis dūmina baltais dūmais?

Dyzeliniuose sunkvežimiuose ir kitose transporto priemonėse su alyvą deginančiu varikliu balti dūmai taip pat gali reikšti:

 • Perkaitusį variklį;
 • Sugedusią įpurškimo sistemą;
 • Variklis tiesiog per šaltas;
automobilis-dumina-baltais-dumais
Automobilis dūmina baltais dūmais

Mėlyni išmetamųjų dujų dūmai

Labiausiai tikėtina, kad mėlyni dūmai iš išmetimo vamzdžio kyla dėl sudegusios variklio alyvos. Alyva, kuri skirta automobilio transmisijos komponentams tepti, gali nutekėti per vamzdžius, kuriais ji keliauja, ir patekti į variklį arba degalų baką, todėl iš išmetamųjų dujų išeina mėlyni dūmai. Taip gali atsitikti, kai yra susidėvėję stūmoklio žiedai arba tarpinės, ypač jei greitėjant atsiranda daugiau mėlynų dūmų. Jei lėtėjimo metu matote mėlynus dūmus, tai gali reikšti, kad kažkas negerai su vožtuvų kreipiančiosiomis cilindrų galvutėje. Toliau naudodami automobilį su alyvos nuotėkiu galite sugadinti automobilio uždegimo žvakes.

Kas sukelia mėlynus dūmus iš automobilio išmetimo vamzdžio?

 • Variklis degina tepalinę alyvą dėl alyvos nuotėkio;
 • Variklio alyva patenka į degalų baką;
automobilis-dumina-melynais-dumais
Automobilis dūmina mėlynais dūmais

Išvada

Žiūrėjimas į dūmų, kylančių iš automobilio išmetimo vamzdžio spalvą gali būti naudingas būdas nustatyti galimas problemas. Tačiau visada patartina kreiptis į ekspertą, jei įtariate, kad yra problemų su varikliu – tai ypač aktualu, jei dūmai stiprėja ir tuo pat metu iškyla kitų problemų. Tai gali būti galios sumažėjimas, variklio užgesimas arba žemas skysčių lygis. Nepamirškite, kad tokie skysčiai kaip variklio aušinimo skystis ir variklio alyva yra gyvybiškai svarbūs, kad variklis veiktų sklandžiai ir neperkaistų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar gali būti, kad mano automobilyje dega alyva, bet nesklinda dūmai?

Taip, jei iš automobilio išmetimo vamzdžio išeinančiuose dūmuose nematote akivaizdaus mėlyno atspalvio, gali būti, kad jaučiate deginamos alyvos kvapą. Tai stiprus ir sunkus kvapas.

Ką daryti, jei negaliu nustatyti, kodėl mano automobilis dūmina?

Kuo greičiau turėtumėte nuvežti savo automobilį į servisą, kad specialistai galėtų įvertinti, diagnozuoti ir suremontuoti automobilį.

Ar į mano automobilį įpylus per daug alyvos susidarys balti dūmai?

Ne, greičiausiai atsitiks taip, kad šiek tiek alyvos išsilies į variklio skyrių arba alyvos vamzdžiuose bus per didelis slėgis, dėl kurio atsiras nuotėkis. Taip pat labiau tikėtina, kad dėl degančios alyvos iš išmetimo vamzdžio kils mėlyni dūmai.

Ar skirtingų rūšių dūmai, kurie išeina iš mano automobilio, yra toksiški?

Taip, bet kuri deginama sintetinė ar cheminė medžiaga skleidžia toksiškus dūmus. Tai vienas iš daugelio hibridinių automobilių, tokių kaip „Toyota Prius“, privalumų – sumažėja išmetamųjų teršalų kiekis, o visiškai elektriniai automobiliai, tokie kaip „Nissan Leaf“, neišmeta jokių teršalų.

5/5 - 1 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button