Pavasarį atkeliauja šiltesni orai, o kartu su jais – ir sezoninis ritualas keisti žiemines padangas į vasarines. Nors tai gali atrodyti nesudėtinga užduotis, automobilių ekspertai perspėja, kad ji gali tapti brangiai kainuojančia klaida, jei jūsų automobilis atsidurs netinkamose rankose. Neatsargus padangų montavimas gali lemti ne tik subraižytus ratlankius, bet net ir stabdžių gedimą kelyje.
Taigi, kaip nepakliūti į neprofesionalios padangų parduotuvės spąstus? Pateikiame pagrindines raudonas vėliavėles ir į ką atkreipti dėmesį prieš atiduodant raktelius.
Saugokitės mažų pakelės padangų parduotuvių
Tie maži pakelės autoservisai, kurie „dirba greitai ir pigiai“, dažnai naudoja seną, nusidėvėjusią įrangą ir pervargusius technikus. Jei pamatysite, kad jie numeta ratus ant kelio dangos arba iškart pneumatiniu pistoletu sprogdina veržles, prieš tai jų neužveržę rankomis, tai ženklas, kad reikia eiti šalin. Dėl tokio neatsargumo gali nutrūkti sriegiai ant dyglių ar stebulės, o tai gali paaiškėti tik po kelių mėnesių.
Nešvarūs ratlankiai sukelia oro nutekėjimą
Tinkamai neišvalyti ratlankio prieš montuojant naują padangą – dažnas trumpas kelias nekokybiškose parduotuvėse. Dėl likusių nešvarumų, rūdžių, gumos likučių ar dažų gali atsirasti oro nuotėkis ties ratlankio vieta. Tai reiškia, kad nuolat teks papildyti oro atsargas arba kovoti su lėtais pradūrimais.
Per daug įtempti ratai gali sugadinti stabdžius
Kiekvienos transporto priemonės ratų varžtams nustatyta rekomenduojama sukimo momento specifikacija. Jos nepaisymas ir per didelis priveržimas gali lemti, kad deformuosis stabdžių diskas, kuris trinsis į stabdžių trinkeles, perkaitins stabdžių skystį, o kraštutiniu atveju – visiškai suges stabdžiai.
Įtrūkę vožtuvų koteliai lieka nepastebėti
Kai kurios parduotuvės nepastebi tokių smulkmenų kaip vožtuvo kotelio įtrūkimas. Nors tai gali atrodyti nepavojinga, dėl pažeisto vožtuvo per kelias dienas gali sumažėti oro slėgis. Jei jūsų padangų montuotojas netikrina kiekvienos jo tvarkomos detalės būklės – tai dar viena raudona vėliava.
Svetainėje ieškokite teisinės informacijos
Prieš sutikdami atlikti paslaugą, patikrinkite, ar autoserviso viduje nėra kainoraščio ir „Informacijos vartotojui“ kampelio. Ten turėtų būti registruotos įmonės pavadinimas, adresas ir savininko kontaktai. Jei bus padaryta žala – pavyzdžiui, subraižyti ratlankiai ar nuplėšti varžtai – šie duomenys padės jums tiesiogiai pareikalauti kompensacijos. Nepasikliaukite vien tik vartotojų teisių apsaugos agentūromis, kurios gali būti lėtos arba neveiksmingos.
Žiūrėk prieš pasitikėdamas
Padangų keitimas – tai tarsi nedidelė operacija: jei atliekama gerai, ji greita ir neskausminga. Tačiau jei ji atliekama blogai, gali sukelti ilgalaikių mechaninių problemų. Todėl prieš įsipareigodami skirkite kelias minutes autoserviso stebėjimui. Ar jie atsargiai elgiasi su ratais? Ar įrankiai švarūs ir sukalibruoti? Ar jie skiria laiko paaiškinti, ar skubina procesą?
Paskutinis patarimas
Gali atrodyti, kad tai „tik padangų montavimas“, tačiau prastai atliktas darbas gali kainuoti šimtus eurų už remontą ir kelti pavojų jūsų saugumui. Kitą kartą, kai keisite padangas, ypač naujoje ar nepažįstamoje vietoje, rinkitės išmintingai. Nes tai, kas atrodo kaip 20 minučių darbas, gali virsti mėnesių mėnesiais trunkančiu galvos skausmu, jei bus atlikta neapdairiai.
Ar kada nors patyrėte nesėkmingą padangų montavimo patirtį? Pasidalykite savo istorija toliau esančiuose komentaruose.