Generatorius atlieka labai svarbų vaidmenį automobilio elektros sistemoje. Jis variklio mechaninę energiją paverčia elektros energija, kuri būtina įvairioms automobilio sistemoms veikti. Jis taip pat įkrauna akumuliatorių, užtikrindamas, kad automobilis prireikus užsivestų. Tačiau, kaip ir visos automobilio dalys, laikui bėgant alternatorius susidėvi. Norint išvengti tolesnės žalos, svarbu žinoti, kada jį pakeisti.
Dažniausi gedimo požymiai
Generatorius paprastai tarnauja apie septynerius metus arba apie 200 000 km, tačiau jo tarnavimo laikas priklauso nuo tokių veiksnių, kaip dalių kokybė, bendra automobilio būklė ir kiek elektroninių prietaisų naudojama automobilyje. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių įspėjamųjų požymių, kad jūsų generatoriaus generatoriaus veikimas gali sutrikti:
- Bandydami užvesti variklį galite girdėti spragtelėjimą arba pastebėti uždelstą reakciją.
- Variklis užgesta arba letai įsibėgėja – Jei automobilis užgesta arba letai įsibėgėja sustojus, tai gali būti ženklas, kad yra problemų su alternatoriumi.
- Akumuliatoriaus įspėjamoji lemputė – geltonos arba raudonos spalvos akumuliatoriaus lemputė prietaisų skydelyje rodo galimą įkrovimo problemą.
- Lėtas greitėjimas – automobiliui reikia daugiau laiko nei įprastai, kad pasiektų reikiama greitį.
- Mirksintys arba pritemdyti priekiniai žibintai – tai rodo, kad generatoriaus maitinimas nėra pastovus.
- Keistas garsas – Iš variklio sklindantis ūžesys arba cypimas gali būti susijęs su sugedusiu generatoriumi.
- Greitas akumuliatoriaus išsikrovimas – Jei atrodo, kad akumuliatorius greitai išsikrauna, tai gali būti dėl to, kad kintamosios srovės generatorius jo tinkamai neįkrauna.
Ar saugu važiuoti su sugedusiu generatoriumi?
Geriausia nerizikuoti važiuoti su sugedusiu generatorium. Automobilis vien tik akumuliatoriaus energija važiuos tik trumpą laiką – paprastai nuo 2 iki 20 km, priklausomai nuo automobilio modelio, akumuliatoriaus būklės ir naudojamų elektros prietaisų, pavyzdžiui, radijo imtuvo ar oro kondicionieriaus. Toliau važiuojant gali būti papildomai pažeistos kitos automobilio dalys. Brangiausiai kainuoja pakeisti rotorių ir statorių, todėl prabangių automobilių arba sudėtingų remonto darbų išlaidos gali išaugti iki 500 Eur.
Greiti veiksmai gali padėti sutaupyti laiko ir pinigų, todėl stebėkite šiuos požymius ir, pastebėję kokių nors problemų, patikrinkite savo generatorių.